Bu Blogda Ara

4 Mart 2010 Perşembe

A46 Partisi

Farzedin ki Alem, OK!, Şamdan benzeri bir dergi okuyorsunuz, ortam öyle ki kafanızı nereye çevirseniz etrafta görünen tipler bu dergilerde sürekli rastlanan kişiler. Geçtiğimiz Cuma akşamı düzenlenen A46 nın 10. kuruluş yıldönümü partisinden bahsediyorum. Bilmeyenler için hatırlatma yapalım, A46 bir firma ve 3 ortaktan oluşuyor; Tuvana Büyükçınar, eşi Selim Demir ve Arda Can. Butiklerinde 15 TL maliyeti olan üzeri taşlı atletleri 250 TL ye sosyetik ekibe satıyorlar, zavallılar indirimde 110 TL ye aldık diye seviniyor! Ayrıca davet ve düğün organizasyonu yapıyorlar, bunun yanında Tuvanam markasıyla çıkan bir de bayan giyim koleksiyonları bulunuyor.
Tesadüfi bir şekilde bir arkadaşımızın vasıtasıyla haberimiz oldu ve sağolsun hemen davetli listesine isimlerimizi de yazdırdı. Biz önceden haberli olduğumuzdan yanımızda parti için yedek kıyafet getirmiştik, çantamızdan kıyafetleri çıkarmaya başladığımızda yanımızdaki arkadaşların yüzünü görmeliydiniz!! Resmen afalladılar ve şok oldular :)
Arkadaşlarımızı şaşkın bakışlarıyla başbaşa bırakarak üstümüzü değiştirdikten sonra Esma Sultan Yalısı' na yollandık. Tam girişte siyah bir A8 yanaştı ve içinden Batu Aksoy-Neslişah indi, flaşlar patlamaya başladı, Allah dedim nereye geldik. Düşündüm de hayat boyu fotoğraf makineleriyle yaşamak zor olsa gerek, ünlü olmak pek de imrenilesi bir durum değil gibi..Siyah giyimli adamları geçip, ki bodyguard lar oluyor kendileri, içeriye girdiğimizde davetli listesiyle girilen her partide yaşanan problemler yine başroldeydi; davetli listesinde adı olmayanlar içeri girme peşinde, sorumlu arkadaşlar iş büyümeden nasıl temizce başımızdan savarız diye baymış halde laf anlatmaya çalışıyorlar. Anladığımı kadarıyla bu davetli listesi işinde çok da esnek değiller çünkü gerçekten de almadıkları ve geri döndürülenler oldu. Hatta gençler listeden isimlere bakarken benim ismimi bulup arkadaşımın ismini aramaya başladığında "inşallah listede isminiz vardır" sözcükleri ağzından döküldü, potansiyel bir tartışma başlaması olasılığını ortadan kaldırmak istercesine..Ben şaşkınlıkla "ne yani benim ismim var ve yanımdaki arkadaşın ismi yok, içeri almayacakmısınız?" diye dalga geçer gibi sordum ama gayet üzgün ve ciddi bir şekilde "malesef alamayacağız" cevabı geldi. İşin şakası yok yahu!
Neyse ki hepimizin ismini listede bulduk da sorunsuzca içeri girdik. Merdivenden yukarı çıktığınızda büyük bir pano önünde duran bacak boyu benim boyuma yakın hostes arkadaşlar hoşgeldiniz beş gittiniz faslına başlıyor. Yanlarından içeri geçip etrafa bakınmaya başladık. En başta söylediğimin eksiği var fazlası yok, kimi ararsanız burada. Piştiler üst üste patlıyor!
Sergen ve yancıları yan locada oturmakta, bu adamlar ben kendimi bildim bileli her yerde karşıma çıkarlar; Gökhan İleri, Cenk Kangöz, Murat Cevahir ve Sergen. Tabi ki yanlarında sürekli değişen kızlar grubuyla..Sergen' in yeni sevgilisi ise Önder Bekensır' ın ex' i kızımız Irmak Atuk. Tabi aynen pişti patlıyor, mekana Önder ve yeni eşi Demet Akalın geliyor, yanlarında sosyetik güzelimiz Selim İmer..Şaşırmamak lazım, A46 dan Tuvana Büyükçınar Demet Akalın' ın gelinliğini hazırlamıştı. Ardından Demet Akalın' ın ex' i Emir Tamer yanında nişanlısıyla giriş yapıyor, alın size bir pişti daha patladı :) Bu arada Selim İmer gerçekte son derece kısa boyluymuş, bir karış topukluya rağmen o boydaysa..Ebru Akel Abdullah Oğuz' la geliyor, hemen arkasından ex' i Can Ateş sevgilisi Selin Ortaç ile giriş yapıyor, buyrun size bir pişti daha :)
Irmak Ünal sevgilisine bir köşede strip dansı yaparken Ralf Tezman ve Selin Kardıçalı giriyor. Ardından Venge Restoran veliahtı İzzet Antebi ve eşi Didem Sarı kalabalıktaki yerini alıyor. Hemen önümüzde yeni nesil hızlılardan Sinan Çetin' in oğlu Rüzgar arkadaşlarıyla takılmacada. Naz Elmas bir tarafta, eski mankenlerden Ömer Seval ve Berke Hürcan' da burada. Neyse bu kadar paparrazzilik yeter değil mi :)
Dekorasyon gerçekten son derece başarılı olmuş, tepede Al Pacino' nın efsanevi filmi Scarface' ten sahneler anımsatan üzeri ışıklı yazılı disko topu, ışıltılar, şıkırtılar, müzik sadece yabancı olmasına rağmen bana çok hitap ediyor, güzel seçimler yapmış dj.
O kalabalıkta karşı tarafımdaki barın önünde karmakarışık saçlı, kara sarı tenli, yabancı olduğu belli kamilin teki abartılı hareketlerle etrafındakilerle şakalaşıyor, içkileri arka arkaya yuvarlıyor, bende içimden ne tipler var diye söyleniyorum. Bu kamil birden bire nerden çıktığı belli olmayan bir mikrofonu aldı ve hoşgeldiniz İstanbul hazır mıyız benzeri laflar etmeye başladı. Ne oluyoruz yahu demeye kalmadan sahne ışıkları yandı, kamil efendi geçti baterinin başına müzik eşliğinde güzel güzel çalmaya başladı!Ben aynen şok tabi..
Yanımdaki arkadaşlarımdan biri uyardı, meğerse bu kamil Ravi Drums isimli çok meşhur bir performans dj imiş, dünyanın her yerinde sanatını! icra edermiş. Ama hakkını vermek lazım, adam iyi bateri çalıyor. Hatta kendileri Slumdog Millionare filminin müziklerine bile katkıda bulunmuş..
A46 partiye çok iyi hazırlanmış, servis hiç bitmedi, sürekli atıştırmalıklar, içkiler, ara sıcaklar, shot' lar, çikolatalar, frozen' lar geldi de geldi. Çok geç olmadan ufaktan kaçalım dedik ama yanımızdaki arkadaşlar mazotu aldığından gece onlara yetmedi, biz ayrıldık onlar devam etti. Ertesi gün nasıl geçti diye konuşuyoruz, gittikleri yerde millet parendeler mi atmamış, taklalar mı istersiniz, amaaannnn sabahlar olmasın!!
A46 partisinden parendeye değişik olmuş, denemek lazım bir ara, gerçi ben pek beceremem ama takla olabilir, sıcak geldi :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder