Bu Blogda Ara

14 Haziran 2011 Salı

Esas Mini Şimdi Geliyor!


Dikkat! Dikkat!
Etenşın piliiz!
Klasik Mini Cooper yakın bir zamanda yollarda olacak!
E bu kadar uzun süre ara verince, bomba br haber ile ortaya çıkmak lazım değil mi ama? O zaman hemen haberi verelim; Halen sokaklarda salınan ve BMW için müthiş bir başarı öyküsü yazan ikinci nesil makyajlı tasarım Cooper, dedesinin genlerini taşıyan torununu doğurmaya hazırlanıyor. İlk olarak Geneve Motor Show' da konsept olarak sergilenen, geçmişin kült araçlarından 2.5 metre boyundaki Mini' nin günümüze uyarlanmış hali olarak lanse edilen araç için yavaştan haberler çıkmaya başladı. Fuarda öyle büyük bir ilgi gördü ki, firma yetkilileri hemen proje üzerinde çalışmaya başladılar ve 2-2.5 sene sonra yollara çıkması muhtemel torun Mini için kolları sıvadılar. 2014 olarak öngörülen proje bakarsanız daha da öne çekiliverir..
Burada gördüğünüz proje çizimleri aracın son hali olarak açıklandı, hatta gördüğünüz üzere John Cooper Works versiyonu bile şimdiden hazır!
Aynı dedesi gibi 2.5 - 3 metre arası bir uzunluğa sahip olacak yeni kasa torun Mini, dedesinden bir çıtır toraman doğacak sanıyorum. Açıklanan bilgilere göre 40 cm daha uzun ve 50 cm daha geniş kasaya sahip olacak, 3+1 oturma düzeni olacak. He ne kadar 3+1 olarak geçse de 4 kişi atlayıp 500 km yol yapacak gibi de düşünmeyin, arka koltuklar kısa yolculuklar dışında pek de rahat olmayacaktır. Henüz standart motor seçenekleri belirsiz, John Cooper Works için ise 1.5 litre 3 silindirlik 150 beygir güç üreten BMW mühendisliği eseri motor geliyor gibi.
Torun Mini' nin yollarda fink attığını görmeyi heyecanla bekliyoruz..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder